Wodna Fiesta ma pokazać chętnym - bez względu na wiek - jak poznawać Gdańsk, Trójmiasto i Pomorze od strony wody. Większość atrakcji dostępna będzie w te dwa czerwcowe dni bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę.

Przez cały weekend (18-19 czerwca) na terenie Hotelu Galion na chętnych czekają bezpłatne rowery, kajaki, boisko plażowe, a nawet kije do Nordic Walking.

Z Wodną Fiestą nad wodę

- Zainspirowało mnie to, co zaobserwowałem we Francji już kilkanaście lat temu - mówi Artur Łodygowski organizator i pomysłodawca akcji Wodna Fiesta z firmy Point PR. - Co roku w maju odbywa się tam w wielu miejscowościach wielkie wydarzenie, takie otwarcie sezonu, skupiające najróżniejsze atrakcje związane z wypoczynkiem, zabawą, sportem nad i na wodzie. Uczestniczą w nim właściciele marin, przystani, osób czarterujących jachty, wypożyczalnie sprzętu wodnego, ale też baseny miejskie, na których można rozpocząć kurs nauki pływania. Słowem jest to święto i promocja wszystkich wydarzeń związanych z wypoczynkiem na wodzie. Tego u nas w Gdańsku brakowało.

Choć Gdańsk od lat próbuje zbliżyć się do wody, są to ciągle działania rozproszone, które nie trafiają do masowego odbiorcy. Zmienić to ma Wodna Fiesta - dwudniowe otwarcie sezonu wodnego w Gdańsku, Trójmieście i na Pomorzu, ale też akcja edukacyjna i promująca wypoczynek, rozrywkę na wodzie dla dzieci, młodzieży, singli, całych rodzin oraz seniorów.

- To najlepsza okazja by zobaczyć, że w Gdańsku i na Pomorzu można pływać kajakami - zachęcają organizatorzy. - Żeglować, uprawiać windsurfing, kitesurfing, pływać motorówkami, na skuterach, oddać się wioślarstwu lub nurkowaniu.

Jakie atrakcje?

Centralnym miejscem obchodów Wodnej Fiest 2016 będzie Marina Żabi Kruk (ul. Żabi Kruk 15, MOSiR Gdańsk). W tym miejscu 18 czerwca (sobota) w godz. 10-18 odbywać się będzie impreza dla mieszkańców Gdańska i turystów. Atrakcje programu to m.in. bezpłatne rejsy, start programu „Aktywuj się na kajaku w Gdańsku”, zwiedzanie miasta z przewodnikiem na kajakach, animacje na wodzie, wydarzenia kulturalne, sportowe i ekologiczne.

Podczas wodnych imprez będzie też można wziąć udział w warsztatach i spotkaniach z mistrzami, zwiedzić obiekty związane z wodą, wybrać się na wycieczkę jachtem lub motorówką, a przede wszystkim przetestować sprzęt pływający jak SUP-y, kajaki, LyteBoat, jachty, rowery wodne, motorówki.

- Łatwo zapominamy, że woda jest ważnym elementem krajobrazu Pomorza, że jest tuż obok nas - mówi Dorota Dajkowska koordynatorka akcji. - Chcemy przywrócić rzekę, jeziora i morze mieszkańcom. Przypomnieć gdańszczanom o ich korzeniach, a jednocześnie pokazać, że o wodę należy dbać.

Na terenie mariny akcje prowadzić będzie także Fundacja Gdańska i Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. Na stoiskach fundacji na najmłodszych uczestników Wodnej Fiesty czekać będą atrakcje odbywające się w ramach Programu Edukacji Morskiej. Starsi będą mogli wziąć udział w konkursach, w których nagrodą będą zaproszenia na rejsy żaglowcami Baltic Sail 2016. Odbywający się w dniach 30 czerwca – 3 lipca zlot Baltic Sail Gdańsk to największa międzynarodowa impreza żeglarska Gdańska.

Przez cały weekend (18-19 czerwca) w Górkach Zachodnich na terenie Hotelu Galion na chętnych czekają bezpłatne rowery, kajaki, boisko plażowe, a nawet kije do Nordic Walking. W Narodowym Centrum Żeglarstwa w te dni będzie można przycumować za darmo.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku pokaże jak zadbać o czystość wody i środowisko. Chętni będą mogli wziąć udział w sprzątaniu Motławy, a za zebrane śmieci otrzymają „Order Czyste Miasto Gdańsk”. Na najmłodszych czekać będzie bezpłatna wata cukrowa za każde szklane opakowanie. Na stoisku ekologicznym zaplanowano warsztaty komiksowe, powstanie śmieciowa kolorowanka o segregacji szkła oraz konkursy z nagrodami dla każdego dziecka.

Pełen opis wydarzeń znajduje się na poświęconej mu www.wodnafiesta.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.

Oferta specjalna

Oferta specjalna

Wielkanoc 19-22.04.2019