Atrakcje

Gdańsk

Gdańsk to miasto o wyjątkowej historii, której wpływ wciąż można dostrzec w dzisiejszym krajobrazie. Przez wieki był miejscem, w którym różnorodne kultury, narody i tradycje spotykały się i przenikały, tworząc wyjątkowe społeczności i atmosferę.

Szukasz pomysłów na aktywny wypoczynek? Jesteś w dobrym miejscu. To tutaj spotykają się wszystkie żywioły: woda, ziemia, powietrze, ogień. Gdańsk to miasto wielu możliwości, a wszystkie masz na wyciągnięcie ręki dzięki VisitGdansk

Gdańsk

Krakowiec - Górki Zachodnie

Górki Zachodnie to dawna wieś rolniczo-rybacka, położona w granicach administracyjnych Gdańska, pełniąca obecnie funkcje dzielnicy. To jedna z najspokojniejszych i najmniej zurbanizowanych części największego miasta na Pomorzu. Zachęca do wodnej rekreacji i odpoczynku od miejskiego zgiełku.
W opinii mieszkańców to najbardziej romantyczne miejsce w Gdańsku. Wystarczy niecałe 15 minut spokojnej jazdy samochodem, aby zamienić zabytkowe centrum Gdańska na pełen przestrzeni, nadmorski krajobraz. O każdej porze roku można tu spotkać spacerowiczów spragnionych spokoju, oddechu i morza. Górki Zachodnie są także ulubionym miejscem ślubnych sesji fotograficznych.
Parki i zieleń to mocna strona Górek Zachodnich. W samej dzielnicy jak i jej okolicach znajdują się szerokie tereny rekreacyjne. Szczególnie bogaty jest w to Las Miejski. Ma on bardzo bogatą florę i ciekawe miejsca takie jak np. Jezioro Pusty Staw lub Jezioro Bursztynowe. W okolicach można spotkać sarny, lisy, zające czy mniejsze płazy i gady.

Krakowiec - Górki Zachodnie

Obszar Natura 2000 – Ujście Wisły

Obszar obejmuje ujście Wisły z przyległymi wodami Bałtyku oraz wschodnią część ujścia Wisły Śmiałej z przybrzeżnymi jeziorami: Ptasi Raj i Karaś. Najcenniejsze jego fragmenty chronione są jako rezerwaty przyrody „Mewia Łacha” i „Ptasi Raj”. To ważna ostoja ptaków wodno-błotnych związanych z wybrzeżem. „Mewia Łacha” w Ujściu Wisły to jedyne w kraju miejsce gniazdowania rybitwy czubatej. Obszar jest jednym z istotniejszych terenów lęgowych rybitwy białoczelnej i rzecznej oraz sieweczki obrożnej. To także jedyne w Polsce miejsce, gdzie odnotowano rozród szarytki morskiej.

Obszar Natura 2000 – Ujście Wisły

Twierdza Wisłoujście - 12km

Zabytkowa twierdza w Gdańsku nad Martwą Wisłą, dawniej położona przy głównym wejściu do portu gdańskiego przy ujściu głównego ramienia Wisły do Morza Bałtyckiego. Jej najważniejszymi zadaniami były kontrola statków kupieckich, ich ochrona oraz nawigacja światłem latarni jak również do XIX wieku miała znaczenie militarne.
Co roku wyjątkowa publiczność spotyka się na terenie zabytkowej Twierdzy Wisłoujście, by wspólnie cieszyć się występami ponad 100 dj-ów na czterech scenach. Festiwal Wisłoujście to największe polskie wydarzenie poświęcone rodzimej scenie muzyki elektronicznej, sztuce scenografii i światła.
Zdjęcie: Muzeum Gdańsk

Twierdza Wisłoujście - 12km

Westerplatte - 13km

Westerplatte to jedyne miejsce bitew z czasów II wojny światowej, które zachowało oryginalną nazwę. Symbol bohaterstwa, odwagi, patriotyzmu i honoru. Uznaje się, że to na półwyspie rozpoczęła się II wojna światowa. 1 września 1939 roku doszło na ataku na Wojskową Składnicę Tranzytową, m.in. z ostrzału z pancernika Schleswig-Holstein.
Westerplatte leży w północno-wschodniej części Gdańska. Zaliczane jest do terenów Wyspy Portowej, czyli przestrzeni otoczonej wodami Zatoki Gdańskiej, Martwej Wisły i Wisły Śmiałej. Westerplatte to półwysep położony między Zatoką Gdańską a Martwą Wisłą. Obecnie stanowi obszar niezamieszkany.

Zdjęcie: Radio Gdańsk

Westerplatte - 13km

Polsat Plus Arena Gdańsk – 14km

Stadion powstał z myślą o UEFA EURO 2012, którego Polska była współorganizatorem wraz z Ukrainą. Obiekt, który powstał w 3 lata stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych aren mistrzostw oraz spełnia najwyższe standardy związane z organizacją meczy. Swoim wyglądem stadion nawiązuje do Gdańska i jego tradycji.

Zdjęcie: FB Poslat Plus Arena Gdańsk

Polsat Plus Arena Gdańsk – 14km

PKP Gdańsk Główny – 14km

Gdańsk Główny im. Mieczysława Jałowieckiego – największa pasażerska stacja kolejowa w Gdańsku, położona na trasie Tczew – Gdynia. Mieści się w zabytkowym[2] budynku przy ulicy Podwale Grodzkie, w Śródmieściu Gdańska. Obsługuje połączenia zarówno międzymiastowe, jak i międzynarodowe.

Zdjęcie: Trójmiasto.pl

PKP Gdańsk Główny – 14km

Europejskie Centrum Solidarności – 14km

Wystawa stała poświęcona historii Solidarności oraz zmianom, jakie dokonały się pod jej wpływem w Europie Środkowej i Wschodniej, jest sercem budynku ECS. Ekspozycja zajmuje niemal 3000 m kw. na I i II kondygnacji budynku. Podzielona jest na siedem sal.

Zdjęcie: ecs.gda.pl

Europejskie Centrum Solidarności – 14km

Muzeum II Wojny Światowej – 15km

Na jednej z największych powierzchni wystawienniczych w Europie za pomocą nie tylko artefaktów, ale również nowoczesnych technologii przedstawiano historię ludności cywilnej żyjącej w trakcie II wojny światowej, a także ukazano wyjątkowość polskiego doświadczenia na tle innych narodów.

Zdjęcie: muzeum1939.pl

Muzeum II Wojny Światowej – 15km

Molo w Brzeźnie – 16km

Historyczne molo w Brzeźnie, będące przedłużeniem ul. Zdrojowej, powstało w roku 1900 i miało 100 m długości. W latach międzywojennych zostało rozbudowane do 250 metrów i 6 m szerokości

Molo w Brzeźnie – 16km

Molo w Sopocie – 22km

Najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim[1]. Ma około pół kilometra długości – część spacerowa ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Jest jedną z największych atrakcji miasta. W głowicy mola jest zlokalizowana przystań morska „Molo” w Sopocie.

Zdjęcie: worldisbeautiful.eu

Molo w Sopocie – 22km