Atrakcje

Gdańsk

Gdańsk uznawany jest za najbogatsze w zabytki miasto "Bałtyckiej Europy". Większość obiektów zabytkowych skupionych jest przy najbardziej reprezentacyjnym trakcie Głównego Miasta, czyli Drodze Królewskiej.

Gdańsk zaprasza na urokliwe uliczki i do historycznych wnętrz, do morskich kąpielisk i na szlaki żeglarskie. W mieście funkcjonuje kilka teatrów, filharmonia, scena operowa, letnia scena muzyczna, multipleksy kinowe, popularne kluby, puby i dyskoteki. Liczne muzea, koncerty, jarmarki w tym m.in. Jarmark św. Dominika z ponad 750 - letnią tradycją, dopełniają bogatą ofertę kulturalną, w której każdy, zależnie od zainteresowań i nastroju, znajdzie coś interesującego dla siebie.

Gdańsk

GDAŃSK OLIWA

Gdańsk Oliwa - dzielnica Gdańska słynąca przede wszystkim z przepięknej katedry i znajdujących się w jej wnętrzu organów, na których odbywają się w sezonie letnim koncerty organowe. ten niesamowity instrument składa się z 7876 piszczałek wykonanych z drewna dębowego, jodłowego, sosnowego i z cyny. We wnętrzu katedry są 23 ołtarze, przeważnie o dużej wartości artystycznej, które reprezentują trzy style architektoniczne- renesans, barok i rokoko.

Zwiedzając katedrę warto również pospoacerować po okolicznym parku lub udać się na wycieczkę do ogrodu zoologicznego.

GDAŃSK OLIWA

Rezerwat Przyrody Ptasi Raj

Rezerwat Przyrody Ptasi Raj – zlokalizowany jest na Wyspie Sobieszewskiej przy ujściu Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej. Ochronie rezerwatu podlegają ptaki błotne i wodne. Ptasi Raj jest punktem odpoczynku ptaków podczas przelotów migracyjnych.

Na obszarze ponad 190 ha spacerowicze mogą spotkać ponad 200 gatunków ptactwa (w tym prawie 50 zagnieżdżonych, m.in. perkozy, bączki, bąki, gęsi białoczelne i gęsi zbożowe).

Rezerwat Przyrody Ptasi Raj

Twierdza Wisłoujście

Twierdza Wisłoujście - została wybudowana tuż przy kanale portowym i miała za zadanie strzec Gdańska od strony morza. Obecnie zabytek ma już ponad pięćset lat. Zbudowany został według wzorów holenderskich, ale o jego unikatowym charakterze stanowi różnorodność stylów architektonicznych, które nawarstwiały się na przestrzeni wieków

Twierdza Wisłoujście

Fortyfikacje Nadmorskie

Szlak Fortyfikacji Nadmorskich przebiega we wschodniej, nadbrzeżnej części Gdańska na terenie dzielnic - połaci miasta: Stogi, Krakowiec i Górki Zachodnie. Jest to fragment Mierzei Wiślanej między ujściem Martwej Wisły a Wisłą Śmiałą od południa poszerzony o płaskie tereny żuławskie.

Fortyfikacje Nadmorskie