CENTRALNY OŚRODEK SPORTU AKADEMICKIEGO

Akademicki Związek Sportowy powstał w 1909 roku. Wydarzenie to było wyrazem dążenia środowiska akademickiego do upowszechnienia nowego modelu człowieka, czyli sprawnego nie tylko intelektualnie, ale również fizycznie. Okres międzywojenny w AZS to gwałtowny rozwój sportu wyczynowego, powstaje wiele klubów sportowych, a członkowie AZS stają się prekursorami nowych dyscyplin sportu takich jak wioślarstwo, lekka atletyka, tenis, szermierka i narciarstwo.

Obecnie Akademicki Związek Sportowy jest najbardziej liczną organizacją akademicką, która działa w uczelniach wyższych. To 318 klubów na uczelniach państwowych i niepublicznych oraz ponad 50 000 członków (stan na 30 czerwca 2008 r.), uczestniczących w rozgrywkach sportowych dla środowiska akademickiego na skalę ogólnopolską. Swoich sympatyków zyskała głównie dzięki promocji zdrowego stylu życia, rozwoju kultury fizycznej oraz wychowaniu młodzieży w atmosferze sportu i aktywności fizycznej.

AZS posiada trzy Centralne Ośrodki Sportu Akademickiego: COSA w Gdańsku-Górkach Zachodnich, COSA w Wilkasach k. Giżycka, COSA w Zieleńcu.

Kierunki działalności AZS COSA to krzewienie sportu wyczynowego oraz powszechnego, aktywnego wypoczynku i rekreacji, działalność usługowa związana z organizacją i sprzedażą produktów turystycznych i biznesowych.

Szanowni Państwo.
Chcielibyśmy móc kontaktować się z Państwem, przekazując wartościowe treści.
Mając na uwadze ilość wiadomości jakie otrzymujemy na własne skrzynki e-mail oraz przepisy RODO, pragniemy dopasować treści wiadomości do Państwa potrzeb.
Będziemy wdzięczni za udzielenie odpowiedzi.

Jakiego typu wiadomości Państwa interesują:
Akceptuję regulamin Regulamin

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania. Korzystając ze strony godzisz się na to.

Oferta specjalna

Oferta specjalna

Oferta sportowa